Štukou jesennej časti súťaže vo 4. lige  sú jednoznačne Imeľčania, ktorí  zásluhou kolektívneho  a disciplinovaného výkonu okupujú celkom zaslúžene 4. priečku v tabuľke.

Na naše otázky odpovedá asistent trénera a opora zadných radov červeno-bielych  Tomáš Bacigál.

-2 body straty na lídra, v kolónke prehier iba 2. Snáď ani najväčší optimista nečakal takéto jesenné ťaženie...
Úspešná jeseň je odzrkadlením kvalitnej letnej prípravy. Mužstvo sa začalo formovať už koncom minulého ročníka. V lete bol káder adekvátne doplnený a bolo len otázkou času, kedy sa dostavia aj výsledky. Tréner Artur Polgár nám už pred začiatkom súťaže prízvukoval, že patríme po kvalitatívnej stránke do prvej päťky, len to treba preniesť aj na ihrisko. V celku sa nám to aj podarilo. Dokázal nám vštiepiť svoje myšlienky a predstavy, ktoré sme potom aplikovali v majstrovských zápasoch. Hlavný faktor víťazstiev bol ten, že sa v kabíne vytvoril výborný kolektív, ktorý veril vo vlastné sily, čo sme podčiarkli disciplínou v tréningoch a zápasoch. Áno, máme iba dva body straty na lídra a nebyť zbabraného posledného zápasu v Svätom Petri či domácej remízy s Čeľadicami, mohli sme zimovať na prvom mieste.

-Oproti vlaňajšku to je rapídne zlepšenie, navyše s takmer identickým kádrom. Čo sa zmenilo, čo sú hlavné prednosti mančaftu, v čom sa  treba ešte  zlepšovať?
V minulej sezóne to bolo 10.miesto s 21 bodmi po jesennej časti, teraz je to 4.miesto s 31bodmi so skóre 20:8. V domácich zápasoch sme dominovali a získali 22 z 24 možných bodov. Výrazne sa zlepšil aj herný prejav mužstva na súperových ihriskách. Snažíme sa o kombinačnú hru založenú na veľkom množstve krátkych prihrávok. Zvýšila sa taktiež kondičná a mentálna pripravenosť všetkých hráčov na túto súťaž. Kostra mužstva je už dlhší čas pokope, hlavne obranná formácia je zohratá, veď už tretí rok je prakticky nezmenená. V 15 zápasoch sme inkasovali len 8krát! Počas celej jesene nás zdobila výborne organizovaná defenzíva, ktorá však nebola len o obrancoch , ale je to zásluha celého mužstva. Horšie to už bolo v ofenzíve, kde hľadáme strelca. V mnohých zápasoch bol síce výkon mužstva v poriadku, ale na každý gól sme sa hodne nadreli a potrebovali veľké množstvo vyložených šancí.

-Ktoré zápasy sa najviac vydarili, naopak ktoré nevyšli?
K vydareným zápasom by som zaradil domáce víťazstvo vo výbornom zápase so silnou Kalnou 1:0,  cenný a vydretý bod z Nitry 1:1, zaslúžené víťazstvo v Kolárove 0:2 a  tiež výborný druhý polčas v Palárikove, kde sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav z 2:0  na 2:3. Naopak, boli aj zápasy,  ktoré sme nezvládli, a to v Dvoroch, kde sme predviedli asi najslabší jesenný výkon a kde sa jednoznačne malo bodovať. Totálne  sme vyhoreli v koncovke v Leviciach 0:0 a tiež doma s Čeľadicami. A nedá sa nespomenúť ani slabý a nepresvedčivý výkon vo Svätom Petri.

-Aké ciele si dávate do jarnej časti súťaže a čo prípadné posily?
Konkrétne ciele si dopredu nedávame, i keď by sme sa aj na jar naďalej radi pohybovali v prvej päťke. Pracujeme s pomerne úzkym  kádrom, ktoré by bolo vhodné doplniť ešte o 1-2 hráčov a tým zvýšiť konkurenciu v mužstve. Vieme, kde nás tlačí topánka, preto by sa malo jednať jednoznačne o útočníka. Keď sa nám aj na jar naďalej budú vyhýbať zranenia, väčšina hráčov si udrží jesennú športovú formu a prikloní sa k nám aj trocha športového šťastia, som presvedčený, že by sme mohli skončiť na vrchných priečkach. Nesmiem zabudnúť ani na našich fanúšikov, ktorí boli neraz naším dvanástym hráčom. Veď futbal sa hrá najmä pre ľudí a tých chceme svojimi výkonmi pritiahnuť na tribúny v čo najväčšom počte.“

-Kedy začne príprava na jarné odvety?
Zimná príprava by mala začať 13. januára v domácich podmienkach. Na pláne je 7 prípravných zápasov väčšinou so súpermi z vyšších súťaží a samozrejme množstvo tréningových jednotiek. Okrem prípravných duelov na veľkom ihrisku si zimnú prestávku spestrujeme aj účasťou v novozámockej a komárňanskej futsalovej lige.

ken
Foto J. Bombicz: 1 - TJ. Imeľ, 2 - Tomáš Bacigál